Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Podal ženám pomocnou ruku, ty mu hrozily mučením a zabitím sestry

Příliš vděku se nedočkal od dvou žen, kterým finančně pomáhal, dvaašedesátiletý muž z Prostějova. Naopak, jak zjistili kriminalisté, byly obě autorkami anonymní výhrůžky, že pokud od něj nedostanou finanční obnos 200 000 korun, hrozí jeho sestře únos, mučení a smrt. Policie obě ženy obvinila z vydírání.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Podal ženám pomocnou ruku, ty mu hrozily mučením a zabitím sestry

„V polovině února nalezl muž ve své dopisní schránce obálku se svým jménem. Uvnitř obálky byl na počítači psaný dopis, ve kterém ho neznámý pisatel vyzýval k doručení částky 200 000 korun do jednoho z prostějovských barů,” sdělil ve středu mluvčí policie František Kořínek.

„Pokud by tak neučinil, hrozil pisatel unesením, mučením a usmrcením jeho sestry,“ upřesnil mluvčí.

Muž podle něj po krátkém váhání věc oznámil policistům, kteří se případem okamžitě začali intenzivně zabývat. Zvažovali přitom i krátkodobou ochranu v anonymu uvedené ženy, ta ji však odmítla.

„Při prověřování se pozornost policistů čím dál více upírala k rodinným příslušníkům vydíraného. Nakonec se ukázalo, že plán, jak z muže dostat peníze, se zrodil v hlavách dvou žen ve věku 28 a 42 let. Starší z nich, která je navíc manželkou jeho synovce, poškozený muž ve svém bytě poskytl azyl, když přišla o bydlení,“ uvedl mluvčí.

Kromě bydlení podle něj muž ženu již několik měsíců podporuje také finančně a její mladší kamarádce (druhé obviněné) v různě vysokých částkách půjčil již více než 100 tisíc korun.

„Ženy se k činu přiznaly a policisté tak kromě počítače, na kterém byl dopis napsán, zajistili i účtenku za tisk dopisu v jedné z prostějovských veřejných tiskáren,“ doplnil Kořínek. Ženám hrozí až čtyři roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků