Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Po zuby ozbrojený senior vytáhl ve vlaku na Blanensku zbraň, vadilo mu zakašlání

Na první pohled malicherná záminka vedla až k nebezpečnému dramatu, jehož svědky byli cestující ve vlaku z Brna do Prahy. Jeden z cestujících, osmdesátiletý důchodce, totiž nevydržel zakašlání třiapadesátiletého spolucestujícího a na muže vytáhl pistoli. Přivolaní policisté nechali zastavit vlak a nazlobeného seniora vyvedli. Při kontrole pak u muže našli několik dalších zbraní.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Po zuby ozbrojený senior vytáhl ve vlaku na Blanensku zbraň, vadilo mu zakašlání

Důvodem sporu bylo to, že třiapadesátiletý cizinec si při zakašlání nedal ruku před ústa.

„Po krátké slovní výměně vytáhl senior z pouzdra zbraň, postavil se před spolucestujícího a asi z jednoho metru mířil na jeho hlavu. Incident, při němž k výstřelu ze zbraně nedošlo, se stal při průjezdu Blanskem. V nedalekých Letovicích pak tamní policisté vlak nechali zastavit,“ popsal policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Při bezpečnostní prohlídce pak na policisty čekalo překvapení. „Našli totiž dvě zbraně, plynovou pistoli a revolver. V příručním zavazadle pak samonabíjecí pistoli a zásobníky s náboji. Překvapivé bylo i další zjištění. Muž držel všechny zbraně bez patřičného oprávnění. Nyní je stíhaný pro nedovolené ozbrojování,“ dodal Malášek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků