Hlavní obsah

Po ztracené parašutistce záchranáři marně pátrají již 24 hodin

Od nedělního poledne pátrají desítky lidí po parašutistce, která se zúčastnila hromadného seskoku z letadla na Ústecku. Ani v pondělí dopoledne o ní policisté neměli žádné informace, stále je nasazený vrtulník a desítky lidí v terénu.

Po ztracené parašutistce záchranáři marně pátrají již 24 hodin

„Nedělní pátrání jsme přerušili večer v jednadvacet hodin kvůli špatné viditelnosti, akce pokračuje od pondělní čtvrté hodiny ráno,“ řekla Novinkám mluvčí mostecké policie Alena Bartošová.

Doplnila, že do akce je stále nasazen vrtulník s termovizí, desítky policistů, strážníci z Mostu a Litvínova, hasiči a řada dobrovolníků. Jejich snažení však zatím výsledek nepřineslo.

Devětatřicetiletá žena se zúčastnila hromadného seskoku z letadla. Měla kolem nedělního poledne dopadnout do oblasti obcí Braňany, Rudoltice, Obrnice a Chánova na Mostecku. Nedala však o sobě vědět.

Zda si na seskok vezmete mobil, je na vás

„Vyskočí hodně lidí, kteří případně mohou dělat ve vzduchu nějaké formace,“ popsal hromadný seskok zdroj Novinek, který vede jednu z tuzemských paraškol a nepřál si být jmenován. Dodal však, že podle jeho informací se v daném případě patrně o hromadný seskok nejednalo.

Parašutista nemusí být na seskok vybaven žádným komunikačním zařízením, které by mu případně umožnilo dát o sobě vědět, případně se zorientovat v neznámém terénu. „Je na něm, zda si něco takového vezme,“ dodal zdroj.

Přistání na jiném než plánovaném místě není podle jeho slov nic mimořádného, zvláště fouká-li silný vítr. Vedoucí paraškoly však upozornil, že v takovém případě obvykle odvane všechny seskakující parašutisty.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků