Hlavní obsah
Renault skončil po nehodě mimo silnici. Foto: Policie ČR

Pili vodku, pak nasedli do auta. Nehodu nepřežila sedmnáctiletá dívka

Mladí lidé v neděli společně popíjeli alkohol a potom nasedli do auta, které řídil 20letý mladík s 2,6 promile alkoholu v krvi. Ten nezvládl ve velké rychlosti řízení a havaroval. Z auta vylétla sedmnáctiletá dívka, která na místě zemřela. Řidič zbaběle utekl, aniž ostatním zraněným kamarádům pomohl. Mladíkovi hrozí až šest let vězení.

Renault skončil po nehodě mimo silnici. Foto: Policie ČR
Pili vodku, pak nasedli do auta. Nehodu nepřežila sedmnáctiletá dívka

Mladé dvojice se rozhodly strávit volný den popíjením alkoholu na letišti v Brně-Medlánkách. Vesele popíjeli vodku, a když jim došla, dokonce dojeli do obchodu pro nové zásoby. Když se večer vraceli domů, dvacetiletý mladík za volantem plný alkoholového sebevědomí hnal renault brněnskými ulicemi doslova vražednou rychlostí.

„V Černohorské ulici ve velké rychlosti nezvládl vozidlo a střetl se s jiným autem. Renault se po drobné kolizi roztočil a havaroval. Vozidlo skončilo na plotě. Zranění utrpěli všichni mladí lidé, tragédii nepřežila sedmnáctiletá dívka, která pravděpodobně nebyla připoutaná a vypadla z vozidla. Řidič místo nehody opustil a nechal posádku bez pomoci,“ konstatoval policejní mluvčí Pavel Šváb.

Renault skončil po nehodě mimo silnici.

Foto: Policie ČR

Vzhledem k tomu, že řidič v autě nechal své doklady, nebyl pro policisty žádný problém ho rychle najít. Svá zranění se jim pokoušel vysvětlit tím, že se prý popral. Státní zástupce pro něj okamžitě navrhl vazbu a soud ji akceptoval. Mladíkovi přitížilo i to, že za svou krátkou řidičskou kariéru už dvakrát přišel o řidičák.

Naposledy to byla blokace řidičského oprávnění z důvodu dosažení dvanáctibodové hranice. Kriminalisté se zajímají také o to, zda se za daných okolností nedopustil protiprávního jednání také spolujezdec z vozidla, neboť poskytl automobil.

Policisté opětovně varují zejména mladé lidi: „Nepodceňujte riziko alkoholu za volantem a k podnapilým řidičům do auta nesedejte,“ dodal Šváb.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků