Hlavní obsah
 

Pervitinový gang vařil tři tisíce dávek týdně, policie ho rozprášila

Těžkou ránu drogovému prostředí na Ostravsku zasadili moravskoslezští kriminalisté, kteří ve spolupráci s Útvarem rychlého nasazení provedli razii u výrobců a dealerů pervitinu. Ve vazbě skončilo deset lidí, jedenáctý putoval rovnou do výkonu trestu, protože policie po něm dva roky pátrala kvůli tomu, že nenastoupil do vězení.

 
Pervitinový gang vařil tři tisíce dávek týdně, policie ho rozprášila

O jednom z největších zátahů proti výrobcům drog za poslední roky informovala v pondělí policie. „Akci jsme připravovali několik měsíců, protože jsme se snažili postihnout nejenom drobné dealery, ale chtěli jsme se dostat přímo k výrobcům,“ uvedl krajský policejní ředitel Tomáš Kužel.

Zbraň nalezená u dealerů.

Foto: Policie ČR

Při domovních prohlídkách policie zajistila kilogram surového pervitinu před zpracováním a 300 gramů již hotové drogy. „Zajistili jsme také finanční prostředky a šperky v hodnotě asi půl miliónu korun a také několik automobilů, které obvinění použili k trestné činnosti,“ dodal Kužel.

Zbraň nalezená u dealerů.

Foto: Policie ČR

Mezi obviněnými je i několik cizinců. Podle policie skupina vyráběla pervitin z léků obsahujících pseudoefedrin, které ve velkém dovážela z Polska. Bližší podrobnosti k tomu, kde se drogy vařily, policie odmítá sdělit.

Zbraň nalezená u dealerů.

Foto: Policie ČR

Kilogram za 1,8 miliónu

Mezi jedenácti obviněnými ve věku od 27 do 54 let jsou i tři ženy. Pervitin, který skupina vyráběla a distribuovala, byl velmi kvalitní a dosahoval téměř laboratorní čistoty. „Byli schopni vyrobit asi jeden kilogram pervitinu týdně a dělali to v řádu měsíců. Takže si určitě dokážete spočítat, jaké byly jejich zisky,“ řekl zástupce ředitele ostravské policie Radovan Vojta. Z jednoho kilogramu drogy lze vyrobit zhruba tři tisíce dávek, přičemž cena jedné se pohybuje od 450 do 600 korun.

Krajský policejní ředitel Tomáš Kužel (vpravo) ukazuje 100 gramů pervitinu, ze kterého lze vyrobit tři tisíce dávek. Vlevo náměstek ostravského policejního ředitele Radovan Vojta.

Foto: Aleš Honus, Právo

„Dopad na drogovou scénu bude určitě citelný, ale samozřejmě si nedělám iluze, že jsme v Ostravě odstranili drogový problém,“ doplnil Radovan Vojta.

Zbraň nalezená u dealerů.

Foto: Policie ČR

Policisté při sledování skupiny zjistili, že někteří členové jsou vybaveni nelegálně drženými zbraněmi. Právě proto byly do akce povolány obě speciálně vycvičené a vybavené jednotky - krajská zásahová jednotka i Útvar rychlého nasazení. Policisté následně při prohlídkách zajistili samopal a samonabíjecí pistoli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků