Hlavní obsah

Pergnerová definitivně dostala za drogy podmínku

Bývalá televizní moderátorka Tereza Pergnerová byla ve čtvrtek u pražského městského soudu definitivně odsouzena k podmíněnému trestu za to, že dala nejméně pětkrát pervitin bývalé družce svého bratra. Soud jí potvrdil roční vězení s ročním podmíněným odkladem.

Pergnerová definitivně dostala za drogy podmínku

Obhájkyně Pergnerové Markéta Dardová s verdiktem nesouhlasí a obrátí se s dovoláním k Nejvyššímu soudu. Nelíbí se jí, že městský soud rozhodl na základě jediné svědecké výpovědi - bývalé družky bratra Pergnerové Gabriely Černé, která byla také závislá na drogách.

Pergnerová vyjádřila lítost nad tím, že byla odsouzena za něco, co neudělala. "Jsem zklamaná, protože vychovávám tříletého kluka a říkám mu, jak funguje tenhle svět, a najednou ho budu muset učit jiným věcem," řekla novinářům.

Obhájkyně: ne svědkyně, ale obžalovaná

Dardová dnes u soudu namítla, že výpověď Černé nelze považovat za objektivní. Měla podle ní být spíš než v roli svědkyně, v roli obžalované. "Černá byla ta, kdo znal dealera a kdo u něj drogy objednával," uvedla Dardová. Pergnerová navíc podle ní byla v době trestného činu částečně omezena na svých právech. Soud by měl proto vzít v úvahu, zda vůbec byla trestně odpovědná.

Odvolací soud však její námitky zamítl jako neopodstatněné. Psychický stav Pergnerové byl dostatečně přezkoumán znalcem, podle nějž byly u exmoderátorky rozpoznávací schopnosti zachovány i přes drogovu závislost. Také vyhodnocení výpovědi Černé považuje městský soud za správné.

Rozporuplná výpověď

Obvodní soud pro Prahu 8 Pergnerovou nejprve zprostil obžaloby, pro její obvinění podle něj nebylo dost důkazů. Městský soud mu ale případ vrátil s pokynem, aby znovu zhodnotil výpověď Černé. Ta se snažila Pergnerové u soudu pomoci. "Fetovaly jsme spolu, ale Tereza mě do drog nikdy nenutila, já sama jsem byla v té době těžký feťák," prohlásila tehdy.

Vysvětlovala, že jí Tereza několikrát finančně vypomohla a ona sama si za nevratnou půjčku pořídila pervitin. Žalobkyně však upozornila na rozpory v její výpovědi na policii a před soudem. Vyšetřovatelům totiž řekla, že Pergnerová platila drogy za ni, potom to popřela.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků