Hlavní obsah
 

Peníze si nechal dvakrát rozměnit, odnesl si o 20 000 víc

Neznámý muž ošidil koncem ledna pražskou bankovní pobočku. Vstoupil do banky v Lazarské ulici a požádal úřednici o rozměnění peněz. Použil však trik a díky němu si nakonec odnesl o 20 000 korun víc. V současné době po něm pátrá policie.

 
Peníze si nechal dvakrát rozměnit, odnesl si o 20 000 víc

Podezřelý muž se na pobočku dostavil 29. ledna s pětitisícovými bankovkami. Zamířil rovnou k pokladně, kde chtěl po úřednici peníze rozměnit na tisícikoruny. V tom mu vyhověla, muž však poté chtěl bankovky v hodnotě dvou set.

Žena za přepážkou chtěla zákazníkovi vyjít vstříc, peníze mu proto rozměnila i podruhé. Muž nakonec po několika minutách z pobočky odcházel s balíkem dvousetkorunových bankovek, odnášel si však o dvacet tisíc víc.

Případ vyšetřují policisté pro podezření z trestného činu podvodu, jeho podstatu však záměrně neprozradili. Mluvčí pražské policie Tomáš Hulan sdělil, že pátrají pouze po jednotlivci, zřejmě nejde o větší skupinu.

Muže zachytily bezpečnostní kamery, zatím se ho však vypátrat nepodařilo. Policisté se proto obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc. „Pokud muže na záběrech poznáváte, znáte jeho totožnost, potažmo místo jeho pobytu či pohybu, předejte nám prosím tyto informace prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ řekl Hulan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků