Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo

Pachatel zabil majiteli dva psy přímo v kotci

Policie na Vysočině pátrá po pachateli, který podle vyšetřovatelů usmrtil dva psy. Vloupal se kvůli tomu na soukromý pozemek v Ledči nad Sázavou na Havlíčkobrodsku. Podezřelý vnikl do kůlny, která sloužila jako kotce.

Ilustrační foto Foto: Milan Malíček, Právo
Pachatel zabil majiteli dva psy přímo v kotci

Pachatel se do zahrady dostal ve středu odpoledne nebo večer. „Zřejmě po překonání oplocení vnikl na soukromý pozemek, kde stojí zděná kůlna. U této kůlny rozbil sklo u okna," sdělila v pátek mluvčí policie Dana Čírtková.

Kůlna sloužila podle mluvčí jako kotec pro psy a pachatel zvířata uvnitř usmrtil. „Obě zvířata byla zajištěna a předána na veterinární pracoviště k provedení pitvy, která by měla stanovit příčinu úmrtí,” upřesnila mluvčí.

Vyšetřování je podle Čírtkové na začátku a není jasné, s jakým záměrem pachatel na pozemek vnikl. Tedy zda se tam vloupal kvůli krádeži, nebo právě kvůli zabití zvířat.

Majiteli pozemku vznikla škoda 15 000 korun. „Případné týrání zvířat bude upřesněno po provedené pitvě a konzultaci s veterinářem a bude předmětem dalšího prověřování," sdělila mluvčí s tím, že její kolegové případ nyní vyšetřují jako porušení domovní svobody a poškození cizí věci. „V případě prokázání viny hrozí pachateli trest odnětí svobody v trvání až tří let,” uvedla Čírtková.

Na případ podle ní upozornila ve čtvrtek redakce webu HB History na svém facebookovém profilu, kde zveřejnila fotky usmrcených psů s tvrzením, že je někdo podřízl.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků