Hlavní obsah

Opilý taxikář ujížděl policistům v protisměru s šestiletou dcerou

Ve středu chtěl 52letý taxikář z Frýdku-Místku ujet policejní hlídce v protisměru. Opilý a navíc s šestiletou dcerkou za zády. Policisté už řidiče obvinili z trestného činu násilí proti úřední osobě a přečinu poškozování cizí věci a výtržnictví. Ve vězení může strávit až šest let.

Opilý taxikář ujížděl policistům v protisměru s šestiletou dcerou

Zjevně podnapilého šoféra Škody Octavia zaregistrovali strážníci frýdecko-místecké městské policie ve středu okolo 18 hodiny. Snažili se ho zastavit, na světelný signál stop však nereagoval a dál ujížděl centrem města.

„Když ho nakonec strážníci zastavili a chystali se u něj provést dechovou zkoušku, zařadil zpátečku a začal i s šestiletou dcerou na zadním sedadle ujíždět v protisměru,“ popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Po několika desítkách metrů ale musel na chvíli zastavit, protože mu do cesty vjel autobus. „Strážníci ho dojeli a vyzvali k vystoupení z auta. Muž se však ve voze zamkl a nakonec se zase rozjel proti strážníkům. Ti museli před autem uskakovat,“ informoval mluvčí s tím, že nakonec úmyslně naboural do služebního vozidla městské policie, které stálo za ním.

Tím už však mužovo běsnění skončilo. „Strážníci vybili sklo u dveří auta a vytáhli ho z něho ven,“ dodal Žurovec.

Po zadržení putoval řidič k vystřízlivění na záchytku. Pro dceru si přijela její matka. Při potrestání bude pro řidiče přitěžující okolností, že ohrozil také malé dítě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků