Hlavní obsah
Z osobního auta nezbylo po střetu téměř nic. Foto: Drážní inspekce

Opilému strojvedoucímu z Golčova Jeníkova hrozí deset let vězení

Strojvedoucího nákladního vlaku, který v pondělí usmrtil dva lidi při srážce vlaku s osobním autem v Golčově Jeníkově, kriminalisté v úterý obvinili z ohrožení pod vlivem návykové látky a usmrcení z nedbalosti. Zároveň navrhli jeho vzetí do vazby. V případě prokázání viny hrozí osmačtyřicetiletému muži, u něhož dechová zkouška po nehodě prokázala téměř dvě promile alkoholu, trest odnětí svobody až na deset let, uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Z osobního auta nezbylo po střetu téměř nic. Foto: Drážní inspekce
Opilému strojvedoucímu z Golčova Jeníkova hrozí deset let vězení

Nehoda se stala v pondělí krátce po 07:00 na přejezdu zabezpečeném světelnou signalizací a závorami. Zabezpečovací zařízení bylo pro kolej, po níž jel, vypnuto z provozu, a závory byly zvednuty.

O vypnutém zabezpečení přejezdu byl strojvedoucí podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala informován a měl tomu přizpůsobit jízdu. Podle dosavadního vyšetřování jel vlak v době nárazu rychlostí přibližně 40 kilometrů v hodině.

Ze Škody Fabie nezbylo po střetu téměř nic

Foto: Drážní inspekce

Při srážce třicetiletý muž a šestadvacetiletá žena cestující v autě utrpěli vážná zranění, jejichž následkům na místě podlehli. Škoda způsobená nehodou byla podle Drážní inspekce předběžně vyčíslena na 150 tisíc korun, z toho na vlaku 50 tisíc korun.

Majitelem vlaku je společnost Lokotrans Servis. Vedení firmy oznámilo, že do doby, než budou známy bližší závěry z vyšetřování příčin tragédie a míry zavinění jednotlivých osob, nebude strojvůdce přidělován k práci přímo v provozu. Společnost je připravena vyvodit vůči strojvůdci příslušné pracovněprávní sankce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků