Hlavní obsah
 

Opilec v Brně si nechal sundat botičku z auta a pak boural

Botičku umístili v noci na úterý strážníci v Brně na auto, které stálo ve Starobrněnské ulici v pěší zóně mimo parkoviště. Strážníky následně oslovil 43letý muž, který se prohlásil za řidiče, a požádal o odstranění zábrany. Strážníci mu vyhověli a záležitost postoupili do správního řízení. Jak se posléze ukázalo, muž, který byl pod vlivem, alkoholu, mínil ve voze odjet.

 
Opilec v Brně si nechal sundat botičku z auta a pak boural

O případu informoval ve středu mluvčí městské policie Jakub Ghanem. Podle něj mužova řeč i pohyby naznačovaly, že by mohl být opilý. Strážníci ho proto upozornili, že pokud je pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, nesmí řídit.

„Muž na to odpověděl, že má samozřejmě zajištěný odvoz. Hlídka pro všechny případy upozornila na situaci kamerový dohled a po několika minutách od něj dostala zpětnou vazbu, že dotyčný nasedl do auta a odjel směrem k Šilingrovu náměstí,“ popsal Ghanem.

Strážníci pak provinilce zastavili v Pekařské ulici. „Ačkoliv před chvílí jim předložil občanský i řidičský průkaz, nyní tvrdil, že má jen osvědčení o registraci vozidla. Test na přítomnost alkoholu odmítal,” uvedl mluvčí.

Aby toho nebylo málo, řidič s autem navíc nedopatřením prudce popojel a naboural do odpadkového koše na chodníku. „Kromě státních policistů tedy strážníci preventivně přivolali i zdravotníky. Lékařka žádné potíže nezjistila a případ si převzala hlídka Policie ČR,” doplnil Ghanem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků