Hlavní obsah
Travesti show v Mikulově budou mít v režii Hanky Panky. Foto: archiv Hanky Panky

Oheň poničil vybavení diskotéky za dva milióny

Škoda po pátečním požáru diskotéky ve Francouzské ulici v Praze 2 bude zřejmě mnohem větší, než se původně očekávalo. Podle hasičského vyšetřovatele Martina Kavky předběžné odhady hovoří o tom, že přesáhne dva milióny korun.

Travesti show v Mikulově budou mít v režii Hanky Panky. Foto: archiv Hanky Panky
Oheň poničil vybavení diskotéky za dva milióny

Tři hasičské jednotky k ohni vyjely krátce před půl sedmou ráno. Z budovy se už valil hustý černý kouř. Dovnitř hasiči museli vstoupit s dýchacími maskami. Ohnisko požáru bylo podle Kavky v prostorách mixážního pultu na pódiu. "Oheň zde zničil veškerou techniku. Sálavé teplo navíc narušilo kovovou konstrukci světelné rampy, která se zřítila na zem," popisoval obrázek, který se hasičům naskytl po vstupu do klubu. Pro zasahující jednotky byl problém rychle se zorientovat v členitém prostoru diskotéky, zahaleném v kouři a tmě a navíc překonávat zřícenou rampu.

Závada na eletroinstalaci

Přesto se jim podařilo za krátkou dobu oheň lokalizovat. Zabránili tak mnohem větším škodám. "Černý kouř poškodil veškerý prostor klubu, tedy i kanceláře a záchody. Pódium a technika na něm kompletně shořelo," pokračoval Kavka ve výčtu škod. Jak zdůraznil, příčina požáru se zatím vyšetřuje. "Nejpravděpodobnější verzí se zdá být technická závada eletroinstalace," dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků