Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Odmítnutý lovec ženám na seznamce krutě vyhrožoval

Kriminalisté obvinili 47letého muže ze Zlína z nebezpečného vyhrožování na internetu. Podle vyšetřovatelů hrozil několika ženám, že je připraví o děti nebo zveřejní jejich intimní fotografie. Oběti při výsleších uvedly, že muže dříve odmítly.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Odmítnutý lovec ženám na seznamce krutě vyhrožoval

Policie podezřelého prověřovala již od loňského července, kdy se ozvala první vystrašená žena. Nejdřív muže „potkala“ na seznamovacím internetovém portálu, pak si spolu psali e-maily. „Po dvou dnech začal psát nevhodné zprávy, proto s ním žena chtěla komunikaci ukončit. Muž však začal ženě vyhrožovat zničením jejích dětí a tím, že ji připraví o práci,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Monika Kozumplíková.

Když se policisté dostali do e-mailové schránky muže, vyšlo najevo, že žena nebyla jedinou obětí vyhrožování. Kriminalisté zaznamenali nejméně další dva případy z Uherskohradišťska a Brna.

„Muž byl na seznamce zaregistrovaný několik let. Za tu dobu se seznámil s desítkami žen středního věku a vedl si podrobnou evidenci včetně jejich jmen, příjmení, telefonního čísla či bydliště. Vážný vztah nehledal. S některými z nich se setkal či setkával pravidelně,“ upřesnila mluvčí.

Kriminalisté muže obvinili z vydírání a nebezpečného vyhrožování, za což mu hrozí až čtyři roky vězení. Sám při výslechu uvedl, že si neuvědomoval závažnost svého chování a že vyhrožování ženám je již za hranou zákona. „Ke všemu se přiznal a vyjádřil nad svým počínáním lítost,“ dodala Kozumplíková s tím, že obviněný byl v minulosti pětkrát trestán za činy z oblasti hospodářské kriminality.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků