Hlavní obsah
Wolf v databázi policie Foto: Policie ČR

Obézní, neozbrojený. Policie vyhlásila pátrání po exposlanci Wolfovi

Ostravská policie vyhlásila pátrání po bývalém poslanci za ČSSD, dvaapadesátiletém Petru Wolfovi, který byl odsouzen k šestiletému vězení za zneužití dotace. Příkaz k zadržení a dopravení do věznice vydal ve čtvrtek Krajský soud v Ostravě. Wolf si nepřebíral poštu.

Wolf v databázi policie Foto: Policie ČR
Obézní, neozbrojený. Policie vyhlásila pátrání po exposlanci Wolfovi

Výzvu k nástupu do vězení se mu nepodařilo doručit ani prostřednictvím policie, která se o to také pokoušela několikrát. Soudce dospěl k názoru, že se nástupu do vězení vyhýbá.

"Příkaz jsme dostali v pátek ráno. Doručila jej pošta. Nyní budeme pátrat. Postupovat budeme jako v jiných případech," řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Wolf je vysoký 175 až 180 centimetrů, obézní postavy, není ozbrojený ani nebezpečný a nemá žádnou nakažlivou nemoc. Policie žádá, aby lidé případné informace o hledaném volali na linku 158.

Soud uznal Wolfa vinným, že podvedl ministerstvo životního prostředí, od něhož dostal dotace na základě nepřesných, zkreslených a lživých informací. Na dva projekty spolu s manželkou v letech 2005 až 2007 čerpal 11 miliónů korun.

Ostravský krajský soud bývalému poslanci uložil pět let vězení a pokutu milión korun. Vrchní soud v Olomouci trest Wolfovi zpřísnil na šest let vězení a pokutu pět miliónů korun. Odsouzena byla i Wolfova manželka k podmínečnému tříletému trestu a pokutě milión korun. Na svých internetových stránkách Wolf uvedl, že rozhodnutí soudu považuje za nesprávné a nespravedlivé a prostřednictvím svého obhájce podává dovolání k Nejvyššímu soudu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků