Hlavní obsah

Notář měl podvodem pomoci připravit ženu o majetek

V Plzni začal v úterý soud s notářem Zdeňkem Veverkou. Ten podle obžaloby úmyslně zneužil svého postavení a pomohl svému známému Davidu Karlíkovi získat podvodem dům z pozůstalosti zemřelé ženy.

Notář měl podvodem pomoci připravit ženu o majetek

Podle obžaloby navedl notářskou úřednici Věru Bednářovou, aby padělala dokumenty, podle nichž měla nic netušící 83letá Milada Nedělová ze svého majetku prodat dům v Plzni Karlíkovi.

Ten po její smrti zašel na katastr a pomocí padělané kupní smlouvy požádal o přepsání nemovitosti za necelé čtyři milióny na sebe. K tomu nakonec nedošlo, protože se na podvod přišlo.

Za návod k trestnému činu, zneužití pravomoci a padělání veřejné listiny mu nyní hrozí až tři roky vězení. Na lavici obžalovaných usedli Karlík a Bednářová. Stíhaný notář se k soudu nedostavil a požádal o jednání bez své přítomnosti.

Během vyšetřování odmítl vypovídat. Veverka čelí ještě dalšímu trestnímu stíhání pro podezření, že ověřil padělaný dokument, který měl pomoci k obhajobě plzeňského komunálního politika Petra Tofla, stíhaného za korupci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků