Hlavní obsah

Někteří z cizinců zapletených do napadení číšníka měli být íránští policisté

Otcové od rodin, osobní trenéři nebo policisté. To všechno jsou podle zjištění Práva údajní útočníci z Nizozemska, kteří měli v sobotu večer napadnout číšníka v pražské restauraci.

Někteří z cizinců zapletených do napadení číšníka měli být íránští policisté

Zdroj blízký policejnímu vyšetřování Právu potvrdil, že někteří z mužů měli v minulosti údajně pracovat jako policisté v Íránu. O které muže ze sedmičlenné skupiny se ale jedná – zda jde o útočníky, nebo ty, kteří se snažili zbytek party uklidňovat a policisté je propustili –, není redakci dosud známo.

Z jejich sociálních profilů, na které již v úterý upozornila nizozemská média, vyplývá, že někteří z nich mají marockou národnost. Příkladem je jeden muž ze skupiny, který jako místo pobytu i původu udává město Marrákeš, což je město ve vnitrozemí Maroka. Tentýž muž má dle fotografií na profilu dvě děti a je ženatý.

O tom, kým cizinci v reálném životě jsou, hojně diskutuje veřejnost na jejich sociálních profilech – především na Instagramu. „Plodná“ diskuse se strhla pod jejich poslední, dva dny starou fotkou, na které je celá parta společně zobrazena v Praze.

Osobní trenér

Pod fotkou například jeden z přispěvatelů napsal: „Jeden z nich pracuje u nizozemské policejní jednotky Amsterdam.“ To, že jsou muži fyzicky zdatní a věnují se sportu, rovněž dokládají jejich fotografie na internetu. Jeden z nich je dokonce osobním trenérem, o sobě mluví takto: „Jsem bývalý powerlifter (sportovec věnující se silovému trojboji – pozn. red.) a současný nadšenec síly. Vždy se snažím najít nové a inovativní způsoby ke zvyšování síly a svalů,“ popisuje na svých webových stránkách trenér.

Kvůli napadení číšníka jsou dva zatčení obviněni z trestného činu těžkého ublížení na zdraví a policie je chce vzít do vazby. Tři jsou obviněni z výtržnictví. Mužům hrozí až deset let vězení. Dva ze sedmičlenné skupiny se do potyčky nezapojili, snažili se podle kriminalistů situaci spíše uklidnit, byli proto propuštěni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků