Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Namol opilá cyklistka v protisměru nabourala do kolegy, musel do nemocnice

Téměř tři promile alkoholu nadýchala ve čtvrtek v podvečer u Valašského Meziříčí na Vsetínsku 35letá cyklistka, která se na cyklostezce střetla s dalším cyklistou. Ten utrpěl zranění a skončil v nemocnici. Právo o tom v pátek informovala policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Namol opilá cyklistka v protisměru nabourala do kolegy, musel do nemocnice

K nehodě došlo kolem 17:30. „Cyklistka přejela při jízdě od Poličné do protisměru, kde se střetla s šestadvacetiletým cyklistou. Oba spadli na komunikaci, přičemž muž utrpěl lehké zranění, se kterým byl hospitalizovaný v nemocnici. Dechová zkouška na alkohol byla u muže negativní, ovšem cyklistka nadýchala 2,76 promile,“ uvedla mluvčí.

Od začátku letošního roku podle ní policisté ve Zlínském kraji přistihli přes 180 cyklistů, kteří jeli na kole opilí. Naměřené hladiny alkoholu v dechu přitom byly často poměrně vysoké. Ve většině případů přesáhly hranici jednoho promile, výjimkou nejsou ani hodnoty přesahující tři promile alkoholu v dechu.

„Jednu z nejvyšších hodnot, 4,12 promile, naměřili policisté cyklistovi v Koryčanech 11. května o čtvrt na tři odpoledne,“ konstatovala Javorková.

Upozornila přitom, že cyklista je podle zákona řidič a platí pro něj stejné povinnosti jako pro řidiče motorového vozidla, například, že nesmí usednout na jízdní kolo pod vlivem alkoholu. „Podle zákona o provozu na pozemních komunikacích hrozí cyklistovi, u něhož je hladina alkoholu do jednoho promile, ve správním řízení pokuta 2 500 až 20 tisíc, a pokud je hladina alkoholu nad jedno promile, může ve správním řízení dostat pokutu od 25 tisíc až do 50 tisíc korun,“ doplnila policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků