Hlavní obsah
 

Nabízel seniorce levnější obědy, místo toho ji okradl. Jeho tvář zachytila kamera

Nestává se často, že podvodníky, kteří se pod různými záminkami vtírají do bytů seniorů, zachytí kamera. Jednoho takového natočila v pondělí v Praze předtím, než se vnutil k seniorce, které nabízel levnější obědy.

 
Nabízel seniorce levnější obědy, místo toho ji okradl. Jeho tvář zachytila kamera

Neznámý podvodník se dostal do domu v ulici Ciolkovského po jedenácté hodině, kde oslovil 85letou seniorku. Zajímal se o to, zda dostala oběd a kolik ji stál, a nabídl jí slevu. Zároveň ji požádal o stvrzenku o platbě obědů a občanský průkaz a zavřel se s ní v bytě.

„Nic netušící žena předložila, údajně pracovníku pečovatelského ústavu, jak se představil, vše požadované. Ten si účtenky za stravu a doklady v podobě občanského průkazu a průkazu pojištěnce naoko odborně prohlédl,“ vylíčil ve čtvrtek mluvčí policie Tomáš Hulan.

Následně seniorce řekl, že si zajde něco ověřit a odešel. Samozřejmě se už nevrátil. „Pětaosmdesátiletá seniorka po několika minutách zjistila, že společně s neznámým mužem zmizela z bytu i její peněženka, ve které měla přibližně dvoutisícovou hotovost,“ doplnil Hulan.

Seniorka pachatele popsala jako muže silnější postavy, krátce střižených vlasů, který měl na sobě kostkovanou košili, a hovořil česky bez přízvuku nebo vady řeči. Informaci o totožnosti a pobytu muže přijme linka 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků