Hlavní obsah

Na železničních přejezdech zemřelo loni 51 řidičů

Celkem 51 osob zemřelo a dalších 103 bylo zraněno v loňském roce při nehodách na železničních přejezdech. Ačkoliv se počet nehod v předchozím roce oproti roku 2004 snížil o šest procent, číslo je stále vysoké.

Na železničních přejezdech zemřelo loni 51 řidičů

Celkový počet nehod se sice od roku 2003 snižuje, přesto na pět nehod stále připadá  jedno úmrtí.  Podle mluvčího Drážní inspekce Zdeňka Neusara způsobují všechny nehody na přejezdech nepozorní řidiči. Ti riskují, a i když světelná signalizace varuje před průjezdem vlaku, snaží se přejet ještě před vlakem.

Nehody na železničních přejezdech
RokPočet nehodMrtvýchZraněných
200526951103
200428757128
200329868156
zdroj: Drážní inspekce

Řidiči be se vždy měli přesvědčit, zda mohou přejet bezpečně. Tuto klíčovou podmínku pro bezpečné přejetí kolejí však málokdo dodržuje. Řidiči se prý často vymlouvají na to, že byli oslněni sluncem a že přehlédli kmitající výstražná světla, případně rovnou přiznávají, že si výstrahy nevšimli.

Kliknutím na graf jej zvětšíte

Pokud se prý chování řidičů zásadním způsobem nezlepší, skončí na přejezdech další životy zcela zbytečně. Vlak má dlouhou brzdnou dráhu a i když si strojvedoucí auta všimne, nemá šanci nehodě zabránit.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků