Hlavní obsah
 

Na tramvaji v poli u D1 se opět vyřádili sprejeři, už skoro není červená

Na tramvaji stojící v poli u dálnice D1 u Čestlic se opět vyřádili sprejeři. Počmárali další část tak, že teď skoro není poznat její původní barva. Veškerými incidenty se zabývají policisté. Tramvaj na poli stojí od úterý, kdy ji tam postavil vlastník pozemku, kterým je developer Domo Development. Její odstranění je zatím v nedohlednu.

 
Na tramvaji v poli u D1 se opět vyřádili sprejeři, už skoro není červená

Tramvaj někdo poprvé posprejoval již v noci na středu. Stříbrný nápis se objevil na straně tramvaje natočené k dálnici. V noci na pátek byla posprejovaná další část zelenou a stříbrnou barvou.

Podle mluvčí policie Moniky Schindlové se policisté posprejováním zabývají jako poškozením cizí věci.

Tramvaj koupila společnost Domo Development a postavila si ji na svůj pozemek za svodidla u D1. V týdnu na to reagoval na Twitteru nový ministr dopravy Vladimír Kremlík, který poznamenal, že tramvaj je v ochranném pásmu, že by mohlo jít o pokus, jak obejít zákaz reklamy, a uvedl, že ŘSD a správní úřad musí urychleně řešit odstranění překážky.

Podle Domo Development. však nedochází k porušování kteréhokoliv zákona. „Jak jsme se již vyjádřili, naši tramvaj jsme umístili v dostatečně bezpečné vzdálenosti od silnice a nikoho tím neomezujeme ani neohrožujeme,” řekl Novinkám šéf Domo Development Jakub Andrle.

„Nejedná se o reklamní zařízení a podle naší analýzy neporušujeme žádný zákon. Umístění jsme konzultovali dopředu s orgány, kterých by se umístění tramvaje mohlo týkat, zdali bude vše v pořádku,” zdůraznil Andrle.

Podle něj byla tramvaj původně určena k umístění do hotové komerční zóny, která se v tuto chvíli teprve chystá. „Tramvaj po zakoupení nebylo možné ponechat v depu DP, proto jsme ji převezli na pozemek již teď,” dodal.

BEZ KOMENTÁŘE: Posprejovaná tramvaj u dálnice D1

Video: Pavel Jaňurek, Novinky

„Ozvali se nám již dobrovolníci, kteří mají zájem o pomoc s uvedením do původního stavu, za což jim děkujeme. Preferovali bychom, kdyby graffiti odstranili sami autoři. Pak bychom nepožadovali náhradu škody, která může dosáhnout i 100 tisíc korun,” uzavřel Anderle.

Tramvaj bude podle něj monitorována a rozšířila se i ostraha z přiléhající stavby.

Mluvčí ŘSD Jan Rýdl k tomu ve středu dodal, že cílem činu je upoutat pozornost. „Všechny naše varianty řešení developer odmítá. O dalším postupu v tomto případě musí rozhodnout silniční správní úřad, který vydá rozhodnutí. Pokud od něj dostaneme pokyn k odstranění, není problém tramvaj odstranit,“ uvedl Rýdl.

Tramvaj u D1

Video: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků