Hlavní obsah

K tramvaji u D1 se hlásí developer. Zákon neporušujeme, tvrdí

K vlastnictví tramvaje, která stojí u dálnice D1 za Prahou, se přihlásila developerská firma Domo Development. Ta je také majitelem pozemku a tvrdí, že zákon neporušuje. Důvod umístění tramvaje zatím nesdělila.

K tramvaji u D1 se hlásí developer. Zákon neporušujeme, tvrdí

„Naši tramvaj jsme umístili na svůj pozemek v dostatečně bezpečné vzdálenosti od silnice a nikoho tím neomezujeme ani neohrožujeme. Zdůrazňujeme, že se nejedná o reklamní zařízení a umístění je na dočasnou dobu,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Domo Development Jakub Andrle. Firma buduje u Prahy velkou obchodní zónu.

Posprejovaná tramvaj u dálnice D1.

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

„Podle naší analýzy neporušujeme žádný zákon. Úřady jsme v předstihu informovali. Některé orgány nás již po několika minutách kontaktovaly, že analyzují, jestli nedošlo k porušení zákona. O výsledku nás zatím nikdo neinformoval,“ dodal Andrle.

Tramvaj v noci na středu někdo posprejoval. Společnost ji chce uvést do původního stavu. Na dotaz Novinek, z jakého důvodu developer tramvaj u dálnice umístil, zatím firma neodpověděla.

K tramvaji se vyjádřil na Twitteru také ministr dopravy Vladimír Kremlík. „Bude to další pokus, jak obejít zákaz reklamy. ŘSD a silničně správní úřad teď musí urychleně řešit odstranění překážky,“ komentoval situaci ministr. Stát už před časem zakázal billboardy v pásmu u dálnic z toho důvodu, že mohou být překážkou při nehodách a odvádějí pozornost řidičů.

Policie přijala oznámení o tramvaji od kolemjedoucích řidičů v úterý kolem jedenácté hodiny dopoledne. Tramvaj dříve patřila pražskému dopravnímu podniku, který ji jako vyřazenou nedávno prodal, stejně jako další vozidla, která má v nabídce.

Podle databáze smluv na serveru Hlidacstatu.cz Domo Development koupil tuto tramvaj od DPP za 351 tisíc.

Tramvaj u D1

Video: Novinky

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) bude podle svého mluvčího Jana Rýdla jednat s policií, a pokud ta vyhodnotí, že jde o překážku, budou silničáři postupovat podle zákona. V úvahu by připadal odtah.

„Byli jsme v kontaktu s majitelem pozemku, a je to tak, že otevřeně říkají, že tu tramvaj tam dali oni. Cílem činu je podle nich upoutat pozornost,” řekl Novinkám Rýdl. Všechny varianty řešení ze strany ŘSD podle něj developer odmítá s odkazem na výše uvedené právní stanovisko, že nic neporušují.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků