Hlavní obsah
Hasiči chlapce vytáhli z pět metrů hluboké studny Foto: HZS Olomouckého kraje

Na Šumpersku spadlo dítě do staré studny

Malého chlapce, který spadl do studny, zachraňovali v pátek kolem poledne hasiči na Šumpersku. Dítě uvázlo v hloubce pěti metrů, ven jej dostal hasič z lezeckého týmu.

Hasiči chlapce vytáhli z pět metrů hluboké studny Foto: HZS Olomouckého kraje
Na Šumpersku spadlo dítě do staré studny

Hasiči se o pádu dítěte dozvěděli krátce po půl dvanácté, kdy informaci přijalo jejich operační středisko. Na místo kousek za Šumperkem ve směru na Vikýřovice vyjelo jejich lezecké družstvo, které bylo na místě do šesti minut.

„Po průzkumu hasiči zjistili, že je dítě při vědomí a při vyproštění bude spolupracovat. Propadlo se do nezakryté staré studny z betonových skruží, která se nacházela na zarostlém pozemku, a byla tak velmi špatně viditelná,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Balážová.

Jeden z lezců k chlapci slanil a poté jej s pomocí takzvané trojnožky a lezeckého trojúhelníku vytáhli hasiči ven. Věk chlapce hasiči neupřesnili.

Hasiči zachraňovali dítě ze studny

Foto: HZS Olomouckého kraje

„Chlapec po celou dobu spolupracoval a na závěr za odměnu za statečnost dostal plyšového hasičského medvídka. Poté byl předán do péče zdravotnické záchranné služby. Zásah trval necelých dvacet minut,“ doplnila mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků