Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Na Prostějovsku zmizel senior s poníkem. Našli ho namol, zvíře vyměnil za flašku

Nasazení několika desítek policistů ze dvou krajů si vyžádalo na Prostějovsku pátrání po seniorovi, který odešel na procházku se svým poníkem a celý den se nevracel. Pohřešovaného se podařilo najít ještě večer, ležel opilý v příkopu u silnice. Policistům vylíčil, že zvíře vyměnil za láhev slivovice, kterou do sebe obrátil.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Na Prostějovsku zmizel senior s poníkem. Našli ho namol, zvíře vyměnil za flašku

O případu z předešlých dní informoval ve středu mluvčí policie František Kořínek. Na policii se obrátila ve večerních hodinách manželka seniora s tím, že přes den vyrazil na procházku s poníkem a nevrací se, přitom se obvykle pohyboval v okolí bydliště.

Věk muže policie neupřesnila, mluvčí hovořil o muži důchodového věku. „Vzhledem k souvisejícímu zdravotnímu stavu a povětrnostním podmínkám policisté okamžitě zorganizovali pátrací akci," uvedl policejní mluvčí s tím, že kromě policistů z Prostějovska, který je v Olomouckém kraji, byli zapojeni i psovodi a policisté ze sousedního Jihomoravského kraje.

Hodinu po oznámení se podařilo muže najít v příkopu u Chvalkovic na Hané na Vyškovsku, jen pár kilometrů od jeho bydliště. Poník s ním nebyl.

„Prvotní podezření, že se stal obětí dopravní nehody, se vyloučilo. Policistům sám sdělil, že do příkopu spadl poté, co byl oslněn protijedoucím vozidlem,” doplnil mluvčí.

Z dalšího prověřování podle mluvčího vyplynulo, že pád do příkopu mohl mít příčinu i v něčem jiném. Dechová zkouška ukázala u zjevně opilého muže 1,8 promile alkoholu.

S tím také souviselo, proč chyběl poník - muž policistům přiznal, že zvíře vyměnil za láhev slivovice, kterou potom vypil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků