Hlavní obsah

Na Prostějovsku shořel sklad slámy, záře plamenů prosvítila noc

Rozsáhlý požár zasáhl v noci na pátek halu s uskladněnou slámou v Protivanově na Prostějovsku. Záře z plamenů pronikala nocí na kilometry daleko, požár způsobil škodu za 6,5 miliónu korun.

Na Prostějovsku shořel sklad slámy, záře plamenů prosvítila noc

„Na místo vyrazilo devět požárních jednotek ze dvou krajů,“ informoval mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. Podle oznámení nebylo původně patrné, co přesně v dané oblasti s viditelnou září a hustým kouřem hoří.

„Podrobný popis vzápětí upřesnila dobrovolná jednotka. V zemědělském areálu hořelo na ploše zhruba 60 krát 20 metrů,“ uvedl Hošák.

Hasiči vyhlásili II. stupeň požárního poplachu. „Likvidace požáru pokračuje i v pátek dopoledne. Rozsáhlá požárem zasažená plocha skladované slámy se nechává postupně vyhořet. Hasiči nejdříve zajistili lokalizaci požáru a zabezpečení okolních objektů ochlazováním. Využili čerpací stanoviště pro kyvadlovou dálkovou dopravu vody u nedalekého rybníka,“ popsal mluvčí hasičů.

Hošák doplnil, že ve spolupráci s Policií ČR probíhá vyšetřování příčiny vzniku požáru. Během zásahu došlo k drobnému zranění jednoho z hasičů. „Dle vyjádření vlastníků požár způsobil škodu na skladované slámě a hlavně objektu v celkové výši 6,5 miliónu korun,” uzavřel Hošák.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků