Hlavní obsah

Na Opavsku spadlo vyhlídkové letadlo, dva lidé zemřeli

U Dolního Benešova na Opavsku ve čtvrtek odpoledne havarovalo malé vyhlídkové letadlo. Dva lidé, zřejmě Rakušané, na místě zemřeli.

Na Opavsku spadlo vyhlídkové letadlo, dva lidé zemřeli

„Krátce po 13.20 přijala policie oznámení o pádu letadla u letiště v Dolním Benešově. Z prvních informací vyplývá, že v letadle měli cestovat dva lidé. Oba zemřeli,“ řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

Opavský policejní mluvčí René Černohorský Právu sdělil, že v malém letadle cestovali dva muži.

Letoun se zřítil u Dolního Benešova na Opavsku.

Foto: Pavel Karban, Právo

„Letadlo má na trupu rakouskou vlaječku, předpokládáme tedy, že se jedná o rakouské občany. Letadlo spadlo na poli v sousedství letiště Zábřeh u Dolního Benešova. Nyní zjišťujeme, jaký manévr zde pilot prováděl a proč letadlo spadlo. Na místo dorazí inspekce z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ uvedl Černohorský s tím, že oba muži utrpěli bohužel zranění neslučitelná se životem.

V Dolním Benešově na Opavsku spadlo vyhlídkové letadlo. Dva lidé podle ČT24 zemřeli.

Foto: Jan Kočvara, Mapy.cz

„Když záchranáři dorazili na místo, tak jeden z mužů již nejevil známky života. Druhého cestujícího záchranáři nějakou dobu resuscitovali, avšak neúspěšně. I on bohužel podlehl svým zraněním,“ upřesnil mluvčí záchranářů Ladislav Lang. Jednomu z mužů bylo 45 a druhému 67 let.

"Letadlo leží v poli. Jedno křídlo je zlomené. Na křídlech leží těla přikrytá pytli," popsal místo nehody jeden ze svědků, který na místo dorazil krátce po nehodě. Uvedl, že jde o čtyřmístný jednomotorový letoun značky Sokata.

Na místě nyní pracují zástupci letecké inspekce i policejní vyšetřovatelé. Zatím není jasné, zda letadlo havarovalo při přistání či při startu. "Pokud skutečně přistával, tak se o kus netrefil na ranvej. Letadlo leží souběžně s ní, ale ve vzdálenosti asi 300 metrů," řekl svědek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků