Hlavní obsah

Na Novojičínsku zemřelo dvouleté dítě, policie nevylučuje vraždu

Smrt přibližně dvouletého dítěte vyšetřují od sobotního rána kriminalisté v Odrách na Novojičínsku. Potvrdil to mluvčí severomoravské policie Miroslav Pech.

Na Novojičínsku zemřelo dvouleté dítě, policie nevylučuje vraždu

Přestože podle mluvčího není zatím úplně jasné, zda dítě zemřelo násilnou smrtí, anebo šlo o nešťastnou náhodu, přítomnost kriminalistů krajské policejní správy naznačuje, že dítě někdo o život asi připravil úmyslně.

Podle informací Práva byl v bytě kromě mrtvého dítěte a jeho sourozence pouze 31letý otec. Ten skončil na psychiatrii, takže zatím nemohl věrohodně vysvětlit, co se v bytě stalo.

„Mohu potvrdit jen to, že v jednom z bytů v Odrách vyšetřujeme úmrtí dítěte. Příčinou úmrtí je utonutí, došlo k němu v noci na sobotu. Bližší informace k případu poskytneme až v pondělí, kdy proběhne soudní pitva,“ uvedl Pech.

Otec zavolal záchranku, ale nechoval se normálně


Záchranáři na místo vyrazili poté, co otec telefonicky oznámil úmrtí jednoho ze dvou stejně starých sourozenců, dvojčat.

Mluvčí záchranky Lukáš  Humpl informoval, že po příjezdu lékařů na místo již bylo dítě z vany vytažené a leželo na posteli. „Na jeho těle lékař nenalezl známky násilí ani čerstvá zranění. Vnější ohledání nasvědčovalo utonutí," řekl Humpl. Dodal, že lékaři museli ošetřit i otce mrtvého dítěte. „Muž byl rozrušený a jevil známky psychické poruchy," řekl Humpl a dodal, že nyní je v péči Psychiatrické kliniky v Opavě.

Mluvčí policie dodal, že policie u tohoto případu musí postupovat, jakoby šlo o úmyslné usmrcení. „Nejde o případ, kdy by někdo našel utonulého v řece. K úmrtí došlo v bytě a vzhledem k tomu, že nebyla použita zbraň, je prokazování případného cizího zavinění náročnější. Proto jsme zatím zdrženliví v informování o případu,“ dodal mluvčí.
 
 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků