Hlavní obsah

Na nabídnuté výkupné za vrácení Aničky nikdo nereagoval

Na sobotní výzvu otce pohřešované devítileté Anny Janatkové z Prahy, který nabídl případným únoscům 3,5 miliónu korun, pokud dívku do neděle propustí na svobodu, dosud podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové nikdo nezareagoval. Pátrání po děvčeti, které policisté hledají už od středy, tak pokračuje.

Na nabídnuté výkupné za vrácení Aničky nikdo nereagoval

Oblast pražské Troje, kde byla dívka cestou ze školy naposledy spatřena, podle Zoulové od rána opět prohledávají kynologové ze Slovenska se speciálně vycvičenými psy.

"Žádný posun, žádná reakce," řekla v poledne Zoulová. Policisté při zatím bezvýsledném pátrání prověřují všechny možné verze včetně únosu. Miloš Janatka, otec dívky, se se svou výzvou obrátil na možné únosce v sobotních zprávách televize Nova. Zoulová v reakci na to odmítla možnost, že vyšetřovatelé dávají přednost verzi únosu. "Je to jedna z verzí, žádnou z verzí neupřednostňujeme," uvedla.

I v neděli podle Zoulové zůstává nasazení policistů při pátrání maximální. Dívku nehledají pouze v Praze, ale po celé zemi. Informace o pohřešované Anně navíc předali do Schengenského informačního systému i Interpolu. Zvláštní opatření podle Zoulové přijala i cizinecká policie na letištích. Policie podle mluvčí při vyhledávací akci spolupracuje s řadou odborníků z nejrůznějších oborů, například s psychology. Do pátrání se zapojují i dobrovolníci z řad veřejnosti.

Dívka se ztratila ve středu

Dívka měří asi 120 centimetrů a má blond vlasy. Na sobě měla tmavě šedou zimní bundu, mohla být ale oblečena jen v červeném svetru s tříčtvrtečním rukávem. Pod ním měla žluté triko s krátkým rukávem. Na sobě také zřejmě měla fialovočernou šálu, dále tmavě modré džíny s červenobílým páskem a fialovou čepici s kšiltem. Obuty měla černé boty.

Dívka je pohřešována od středy 13:00. Ze školy šla obvyklou trasou společně se spolužačkami. V ulici Pod Písečnou se ale rozdělily a poté už dívku nikdo neviděl. V Troji se pouze našel její batoh a láhev s pitím. Místo, kde se holčička ve středu po poledni rozloučila se spolužačkami, v následujících dnech prohledala stovka policistů, psovodi, policisté na koních, nasazen byl i vrtulník. Policisté se zaměřili i na možné svědky. Podle dostupných informací šlo především o lidi bez domova, kteří na místě přebývají ve zpustlých zahradách a chatách.

Vedení základní školy Na Šutce, kterou pohřešovaná dívka navštěvovala, už ve čtvrtek na webových stránkách varovalo děti před cestou přes místo, kde se dítě ztratilo a které kriminalisté označili za nebezpečné. Právě do těchto míst, do improvizovaných příbytků i do rekreačních chat, které bývají v zimě opuštěny, se totiž na zimu stahují lidé bez domova a narkomani.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků