Hlavní obsah
Magistrát Ústí nad Labem Foto: Profimedia.cz

Na magistrátu v Ústí neevidovali přestupky, policisté našli tisíc případů

Policie obvinila ze zneužití pravomoci úřední osoby a maření úkolu úřední osoby z nedbalosti tři úředníky odboru kontroly ústeckého magistrátu. Podle kriminalistů řadu přestupků vůbec neevidovali. Takových případů našli kriminalisté více než tisíc. Obviněnými jsou podle informací ČTK vedoucí odboru Jana Sokolová, vedoucí oddělení přestupků v dopravě Marcela Rosenkrancová a referent téhož oddělení Josef Mansfeld.

Magistrát Ústí nad Labem Foto: Profimedia.cz
Na magistrátu v Ústí neevidovali přestupky, policisté našli tisíc případů

Nezaevidované přestupky se týkaly nezaplaceného parkování a bylo jich více než tisíc. "Toto se dělo celý minulý rok. Postup byl takový, že poté, co byly přestupky postoupeny příslušnému odboru, byly bez dalšího založeny. Byly vedeny v kanceláři příslušného úředníka, který je na konci roku odnesl do archivu," vysvětlil dozorující státní zástupce Jan Řeháček.

Podle policie nejsou všichni úředníci stíháni za totéž. "Každý z obviněných je stíhán pro jednání, jehož se měl dopustit on sám v rámci výkonu své činnosti," řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Další obvinění?

Jedna z obviněných navíc odložila přestupek svého kolegy, vedoucího odboru dopravy Dalibora Dařílka. "Šlo o to, že podle našeho názoru klientelisticky, protiprávně byl odložen přestupek jednoho ze zaměstnanců magistrátu," řekl dozorující státní zástupce.

Podle informací ČTK parkovalo Dařílkovo vozidlo v zákazu vjezdu. Strážníci městské policie přestupek zaevidovali a předali odboru kontroly k dořešení. Úředníci si nejprve z evidence zjistili, komu vůz patří, a přestupek následně odložili. Dařílek odmítl, že o to kolegy žádal. "To bych byl blázen," sdělil.

Úředníci stále pracují 

Obvinění ze zneužití pravomoci čelili před lety i Dařílek a jeho někdejší podřízená za to, že nepotrestali za jízdu v opilosti bývalého radního Jiřího Madara. Soud nakonec oba zprostil viny s tím, že úředníci nepostupovali správně a poskytli Madarovi výhodu. Soudu se ale nepodařilo prokázat, že jednali úmyslně.

Po této kauze změnil ústecký magistrát systém řešení dopravních přestupků. Z odboru dopravy je přesunul právě na odbor kontroly. Obvinění úředníci dále pracují na svých místech. "Úřad neměl a nemá právní důvod činit personální opatření v souvislosti s obviněním úředníků, ctíme presumpci neviny," konstatovala mluvčí magistrátu Romana Macová.

Všechny přestupky týkající se neplaceného parkování už podle Macové úřad eviduje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků