Hlavní obsah
 

Na hřebenech Krkonoš hořel penzión Klárka

Požár zachvátil v pátek okolo jedné hodiny horský apartmánový dům v krkonošské Horní Malé Úpě. Pětici hasičských sborů ze širokého okolí se naštěstí podařilo včas zabránit nejhorším škodám objektu v centru horského střediska.

 
Na hřebenech Krkonoš hořel penzión Klárka

Hasičům se podařilo dostat požářiště pod kontrolu a zlikvidovat plameny zhruba okolo čtvrté hodiny odpoledne. Plameny přesto stačily zničit podstatnou část vnitřního zařízení luxusního skoro nového apartmánového domu. Objekt měl být v době požáru naštěstí prázdný.

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš vzplál dřevěný apartmánový dům Klárka.

Foto: Vladislav Prouza, Právo

Uvnitř měla uklízet uklízečka, která před plameny vyskočila z okna v prvním patře do sněhové závěje. „Otevřela kuchyňku v dolním podlaží, odkud se vyvalil kouř. Lekla se a běžela nahoru, odkud vyskočila z okna,“ popsal dramatickou situaci jeden ze zasahujících hasičů.

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš od pátečních zhruba 13:00 hoří dřevěný apartmánový dům Klárka.

Foto: Jan Kočvara, Mapy.cz

„Hasičům jsme museli zprvu profrézovat kousek cesty, aby se dostali k hořícímu domu, který naštěstí leží nedaleko hlavní silnice. Pro provozovatele skoro nového objektu jde uprostřed zimy o velmi nepříjemnou událost,“ konstatoval starosta Malé Úpy Jan Patzelt.

Hasiči u požáru penziónu

Foto: David Taneček, ČTK

Hasiče zavolal provozovatel objektu, který se plameny marně snažil uhasit ručním hasicím přístrojem. Práci hasičů komplikovala silná chumelenice a teploty atakující hranici minus 10 stupňů Celsia.

V Horní Malé Úpě na hřebenech Krkonoš vzplál dřevěný apartmánový dům Klárka.

Foto: Vladislav Prouza, Právo

Zásah uvnitř zakouřeného objektu se neobešel bez dýchacích přístrojů. „Příčina požáru ani škoda na budově zatím nejsou známé,“ doplnil vyšetřovatel.

Podle hasičů jde rozsahem o největší hasičský zásah od předloňského požáru Petrovy boudy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků