Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Na dálnici D1 ujížděl cizinec v protisměru. Byl opilý a boural

Policie hledá svědky čtvrteční jízdy 54letého cizince v protisměru na dálnici D1. Podle nich naboural dvě auta, navíc byl opilý. Nikdo nebyl zraněn.

Ilustrační foto Foto: Pavel Jaňurek, Novinky
Na dálnici D1 ujížděl cizinec v protisměru. Byl opilý a boural

Podle zjištění policie měl řidič renaultu najet na dálnici ve směru na Polsko na 365. kilometru, jel však ve směru na Ostravu. Jeho jízdy si kolem osmé večer všimlo několik šoférů, kteří zalarmovali policisty.

Když přijeli na místo, našli nabouraný renault a u něj vrávorajícího řidiče. Dechová zkouška ukázala podle mluvčí policie Soni Štětínské přes dvě promile alkoholu. Kousek dál stála dvě auta.

„Řidič vozidla značky fiat uvedl, že jel směrem na Polsko, přičemž automobil jedoucí před ním prudce vybočil. Náhle tak spatřil protijedoucí vozidlo. Došlo k bočnímu střetu,“ konstatovala mluvčí.

Druhé auto poškodily letící úlomky od nabouraných aut. Škoda byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Řidiči renaultu hrozí ze obecné ohrožení a ohrožení pod vlivem návykové látky až tři roky vězení.

Policisté hledají svědky, kteří kolem 20. hodiny viděli mezi 358. a 365. kilometrem auto v protisměru. Ozvat se mohou na číslo 974 722 761 nebo na bezplatné lince 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků