Hlavní obsah
Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz

Na Českolipsku se utrhla labuť z kolotoče se dvěma dětmi a mužem

Na Českolipsku se zřítila část kolotoče s labutěmi, spadla s devětadvacetiletým mužem a dvěma dětmi ve věku devět a 17 let. Příčiny pádu policie vyšetřuje, uvedla v sobotu policejní mluvčí Ivana Baláková. Muž utrpěl středně těžká zranění, děti jsou v pořádku, informoval mluvčí krajské záchranné služby Michael Georgiev.

Ilustrační snímek Foto: Profimedia.cz
Na Českolipsku se utrhla labuť z kolotoče se dvěma dětmi a mužem

Dospělého transportoval vrtulník do traumacentra liberecké nemocnice, upřesnil Georgiev.

„V půl druhé odpoledne přijalo operační středisko zdravotnické záchranné služby informaci o pádu devětadvacetiletého muže z pouťové atrakce,” uvedla Baláková s tím, že se jednalo o kolotoč s labutěmi a dalšími napodobeninami zvířat.

Pád z dvoumetrové výšky

Podle policejní mluvčí se muž a dva chlapci vznesli do zhruba dvoumetrové výšky, poté se utrhlo rameno nesoucí sedačku a ta s nimi spadla na zem.

Vyšetřování policie bude trvat zřejmě několik týdnů. „Zajišťujeme tam potřebné stopy a podklady, které objasní příčinu události a až provedeme všechny nezbytné úkony trestního řízení, určíme právní kvalifikaci,” řekla Baláková s tím, že si policie vyžádá znalecký posudek na technický stav stroje.

„Než nám znalecké posudky doručí, trvá to řádově týdny,” doplnila.

Pouť pokračuje

Pouť v Horní Polici, kde se událost stala, pokračuje ve svém programu. Baláková uvedla, že provozovatelé pouze nebudou používat poškozenou atrakci.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků