Hlavní obsah
 

Na bleší trhy v Praze mířilo 170 aut. Policie je otočila

Stosedmdesáti řidičům zakázali policisté v sobotu vjezd na bleší trhy v Praze ve Vysočanech. Policisté vše vyřešili domluvou. Podle vládních opatření je prodej zboží na tržištích momentálně zakázán.

 
Na bleší trhy v Praze mířilo 170 aut. Policie je otočila

Policisté se na křižovatku ulic U Elektry a Poděbradská dostali už před půlnocí, protože někteří prodejci přijíždějí na trhy už během noci, aby mohli mít lepší místo. Na místě byli až do sobotního dopoledne.

„Policisté dohlíželi především na dodržování pravidel volného pohybu a pobytu osob, zákazu nočního vycházení, zákazu maloobchodního prodeje a zákaz prodeje na tržištích a tržnicích,“ uvedl mluvčí policie Jan Rybanský.

Policisté na kontrole blešího trhu

Foto: Policie ČR

Policisté v průběhu akce nepovolili vstup více než 90 lidem a zamezili vjezdu více než 170 řidičům. Veškeré prohřešky podle mluvčího policisté vyřešili domluvou včetně pochybení provozovatele.

Podle vládních opatření proti šíření koronaviru je prodej zboží ve stáncích a na tržištích zakázán s výjimkou pojízdných prodejen potravin a drogerie v obcích, kde není pevný obchod. Podle mluvčího se na bleší trh tento zákaz jednoznačně vztahuje. "Někteří řidiči sami říkali, že tam jedou prodávat, což je samozřejmě zakázáno," konstatoval Rybanský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků