Hlavní obsah
Senior poničil auto vyrytým nápisem. Foto: Policie ČR

Na autě na Svitavsku se objevil nápis „vole”. Policie dopadla 82letého muže

Vulgární nápis vyryl podle policie na Škodu Superb 82letý vandal v Litomyšli na Svitavsku. Nyní mu hrozí za poškození cizí věci až rok za mřížemi.

Senior poničil auto vyrytým nápisem. Foto: Policie ČR
Na autě na Svitavsku se objevil nápis „vole”. Policie dopadla 82letého muže

Policisté přijali oznámení o poškození auta koncem května a ihned začali pátrat po pachateli. Překvapením pro ně bylo, že nešlo o čin nudících se puberťáků, ale seniora.

„Policisté prověřováním zjistili, že poškození měl způsobit dvaaosmdesátiletý muž, který měl klíčem od vozidla úmyslně vyrýt pod klikou dveří nápis "vole" o velikosti 20 krát sedm centimetrů,“ informovala mluvčí policie Lenka Vilímková.

Škoda byla podle policie vyčíslena na 7,5 tisíce korun. Seniorovi hrozí až rok vězení. Případ se bude projednávat ve zkráceném řízení.

Motiv jeho jednání policie nesdělila. „Ať už vede vandaly k takovému jednání cokoliv, nemohou své zkraty řešit podobným způsobem, a to v každém věku,“ uzavřela Vilímková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků