Hlavní obsah

Muži podezřelí z vraždy v Rakousku se skrývali v Českých Budějovicích

Jihočeští kriminalisté zadrželi před několika dny v Českých Budějovicích dva mladé Rakušany podezřelé z vraždy čtyřiadvacetileté ženy ze Steyru. Rakouská policie ji na začátku července našla v jejím bytě udušenou s igelitovým pytlem přes hlavu, píše rakouský tisk. Jihočeští kriminalisté vypátrali skrývající se dvojici v jednom z hotelů v Českých Budějovicích.

Muži podezřelí z vraždy v Rakousku se skrývali v Českých Budějovicích

Klíčem k úspěšnému vypátrání dvojice uprchlíků byl vůz zavražděné ženy. Tím muži odjeli z Rakouska a kriminalisté po autě pátrali. "Během pár hodin jsme jej objevili v jedné ulici v Českých Budějovicích," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Vůz stál na zákazu a strážníci městské policie jej proto zajistili takzvanou botičkou proti odjezdu. "Kriminalisté ale nečekali na to, až si muži půjdou pro auto, vytipovali lokalitu, kde by se mohli nacházet, a tam je také zatkli," dodal Bajcura.

Jihočeská policie následně předala dvojici rakouským kolegům. Podle tamních médií k vraždě mohlo dojít v souvislosti s party, na níž její účastníci možná užívali drogy. Rakouští soudní znalci proto toxikologickým rozborem zjišťují, zda se v těle mrtvé ženy vyskytovala nějaká omamná látka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků