Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Muži, který se vloupal do budovy generálního štábu, hrozí až dvouletý trest

Muž, který v červenci vnikl do budovy generálního štábu, byl obviněn z pokusu o krádež a poškozování cizí věci. Pokud se obvinění prokáže, hrozí mu až dva roky odnětí svobody. Informoval o tom v úterý vedoucí 8. oddělení kriminální policie Pavel Just.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Muži, který se vloupal do budovy generálního štábu, hrozí až dvouletý trest

"Jsme teprve ve stadiu trestního stíhání, ještě jsme nepodali návrh na obžalobu státnímu zástupci," řekl Just. Vzhledem k délce trvání odborných posudků mohou policisté podat návrh na obžalobu zřejmě na konci září.

Podle Justa není podezřelý zaměstnancem armády. Jedenačtyřicetiletý muž ze severních Čech pronikl do objektu generálního štábu v polovině července. Na záběrech bezpečnostních kamer bylo zřetelně vidět, jak se zhruba půl hodiny prochází po chodbách štábu, vykopává dveře a pak má několik minut problém se z budovy vůbec dostat.

Původně se předpokládalo, že si muž ze štábu odnesl čtyři pamětní mince v hodnotě několika tisíc korun. Ty se však nakonec našly zasunuté v sedačce. Podle informací televize Nova prý vypadly při stěhování nábytku. Největší újmu tak armádě zřejmě způsobily vykopnuté dveře, které bylo nutné opravit.

Vniknutí cizího muže do generálního štábu bylo podnětem k tomu, aby se k hlídání budovy vrátila vojenská policie. Z rozhodnutí ministra obrany Alexandra Vondry se tak stane od středy.

Ostrahu generálního štábu Vojenskou policií zrušil podle deníku Právo v loňském roce bývalý ministr obrany Martin Barták kvůli úsporným opatřením v armádě. Vondra krátce po svém nástupu do funkce řekl, že ho tento fakt překvapil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků