Hlavní obsah
Pátrání po nebezpečné trojici se týká hlavně okolí Brna Foto: Aktu.cz

Muže obviněné ze střelby na Třebíčsku poslal soud do vazby

Trojici nebezpečných mužů, kteří podle policie ve čtvrtek stříleli při vloupání do garáže na Třebíčsku po jejím majiteli, poslal soud v sobotu do vazby. Trestní stíhání se týká krádeže a vloupání. Podle vyšetřovatelů sebrali kompresor a nářadí. Z místa činu pak prchali ve fordu a policejní hlídky kvůli nim prováděly na Brněnsku a Žďársku rozsáhlá bezpečnostní opatření.

Pátrání po nebezpečné trojici se týká hlavně okolí Brna Foto: Aktu.cz
Muže obviněné ze střelby na Třebíčsku poslal soud do vazby

„Vyšetřovatel všechny tři pachatele ve věku 19, 27 a 29 let obvinil z trestného činu krádeže vloupáním a podal státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na jejich vazební stíhání. V podvečerních hodinách okresní soud v Třebíči muže poslal do vazby,” informovala policie v sobotu na Twitteru.

Zásahová jednotka nejdřív zadržela ve čtvrtek na Žďársku dva podezřelé, později se podařilo dopadnout i třetího.

Muži podle kriminalistů vnikli do garáže na Třebíčsku, odkud sebrali kompresor a různé nářadí. Přistihl je ale majitel objektu, a když se dali na útek, muž je začal pronásledovat. Při tom po něm měli střílet.

Policie pak vyhlásila pátrání po nebezpečné posádce stříbrného fordu a obrátila se na veřejnost s naléhavou výzvou o pomoc s varováním, aby se lidé v žádném případě nesnažili podezřelé sami zadržet.

Na Brněnsku provedla policie rozsáhlá bezpečnostní opatření, například příjezdy do města svedla do jednoho pruhu a kontrolovala vozidla. Stříbrný ford se později našel odstavený na Žďársku, pak policie zadržela postupně všechny tři podezřelé.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků