Hlavní obsah
Utěrky či ručníky nalezené u zavražděného muže. Foto: Policie ČR

Muž zavražděný na Šumavě měl u sebe ručníky. Poznáváte je? ptá se policie

Jihočeští kriminalisté stále neznají totožnost mrtvého muže, kterého našli lidé v listopadu v lese u šumavského Schwarzenberského plavebního kanálu. Pitva potvrdila, že muže někdo brutálně zavraždil. Policisté stále nevylučují, že obětí vraždy je cizinec z Německa nebo Rakouska. Ve čtvrtek kriminalisté zveřejnili fotografie sady utěrek či ručníků nalezených u těla.

Utěrky či ručníky nalezené u zavražděného muže. Foto: Policie ČR
Muž zavražděný na Šumavě měl u sebe ručníky. Poznáváte je? ptá se policie

Sada čtyř ručníků byla zavěšena na háčku.

„Kriminalisté prověřili všechny informace od občanů, kteří reagovali na policejní výzvy, kontaktovali své rakouské a německé kolegy. Totožnost mrtvého ale stále neznáme,“ potvrdil ve čtvrtek Právu mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

Utěrky či ručníky nalezené u zavražděného muže.

Foto: Policie ČR

Kriminalisté našli u těla zavražděného několik utěrek, jejichž fotografie teď zveřejnili. Podle nich mohou mít s vraždou spojitost. „Je možné, že budou chybět v některém penzionu či prodejně. Také je mohl pachatel nebo zavražděný koupit někde cestou, například u čerpací stanice. Jakákoliv informace v této souvislosti je pro nás důležitá, a proto prosíme veřejnost o pomoc,“ žádá Matzner.

Pohled od místa nálezu těla

Foto: Policie ČR

Zavražděný muž byl ve věku od 65 do 75 let a vážil kolem devadesáti kilogramů. Měl světle modré oči a byl bez chrupu. Pitva ukázala, že prodělal operaci pravé kyčle,“ uvedl Matzner. Podle informací Práva byl muž zavražděn na jiném místě, než kde se našlo tělo.

Policie vyšetřuje nález těla muže na Šumavě

Foto: Policie ČR

Mrtvého nahého muže si všimli turisté mezi rozcestím Raškov a Klápa za obcí Nová Pec. Tělo leželo pouhých sedm metrů od naučné stezky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků