Hlavní obsah
Místo střelby v Tanvaldu. Foto: Ludmila Žlábková, Právo

Muž zastřelil romského mladíka v Tanvaldu v sebeobraně, rozhodl žalobce

Třiašedesátiletý muž, který na Nový rok zastřelil v Tanvaldu na Jablonecku mladíka a druhého zranil, nebude stíhán. Státní zástupce případ posoudil jako nutnou obranu. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovala náměstkyně krajského státního zástupce v Ústí nad Labem Lenka Bradáčová.

Místo střelby v Tanvaldu. Foto: Ludmila Žlábková, Právo
Muž zastřelil romského mladíka v Tanvaldu v sebeobraně, rozhodl žalobce

"Státní zástupce dospěl k závěru, že cílem jednání osoby, která použila střelnou zbraň, bylo zabránit probíhajícímu útoku na ni samotnou, nikoliv způsobit útočníkům vážné zranění či smrt," uvedla Bradáčová.

Podle Bradáčové ve prospěch střílejícího muže svědčily okolnosti napadení. "Odlehlost místa, tma, kluzký terén, výrazně mladší útočníci, jeden z útočníků ozbrojen, přepad ze zálohy, větší počet útočníků či osob, od kterých se připojení k útoku dalo očekávat, následně blokování v nevýhodné pozici vleže na zádech či na boku," vypočetla Bradáčová. I proto vyšetřovatel dospěl k závěru, že střelci nezbyla žádná jiná varianta efektivní obrany.

Incident se stal na Nový rok kolem 01:30 na okraji města směrem na sousední Desnou u železniční trati. Třiašedesátiletý muž zde byl napaden skupinou Romů a po dvaadvacetiletém mladíkovi a jeho o dva roky starším bratrovi vystřelil.

Proti rozhodnutí státního zástupce je možné podat stížnost, zabývalo by se jí vrchní státní zastupitelství.

V případu nebyl nikdo obviněn. Státní zastupitelství již dříve vyloučilo jakékoli rasové nebo majetkové pohnutky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků