Hlavní obsah
 

Muž v rámci zbraňové amnestie „odevzdal” protitankový kanón

Protitankový kanón nahlásil v rámci zbraňové amnestie člen hradeckého klubu vlastnící vojenský bunkr v horách. Policie vyjela na místo, aby kanón prověřila. Expert nakonec konstatoval, že zbraň je nefunkční a může zůstat na místě.

 
Muž v rámci zbraňové amnestie „odevzdal” protitankový kanón

Člen klubu se na policii obrátil v červnu s tím, že klub vlastní v objektu v Orlických horách nefunkční pevnostní kanón, dovezený v minulých letech z Francie. Aby předešli pochybnostem, rozhodli se kanón nahlásit.

Do bunkru proto vyrazil policejní expert, který zjistil, že jde o pevnostní poloautomatický protitankový kanón vzor 36 ráže 47 mm. Po jeho ohledání bylo jasné, že zbraň je poškozená, zkorodovaná a nevratně neschopná střelby.

Protitankový kanón

Foto: Policie ČR

„Jelikož je kanón umístěn v objektu hraničního opevnění, který je zabezpečen mříží, ocelovými dveřmi a je i zabezpečen elektronicky, mohl být ponechán na místě. Je veden také v registru zbraní jako zbraň kategorie D, pod kterou nově spadají i neaktivní torza zbraní,“ uvedla mluvčí policie Iva Kormošová.

Zároveň upozornila, že letošní zbraňová amnestie, která trvá od ledna, končí na konci července. Do té doby lze beztrestně odevzdat zbraně.

Bunkr, ve kterém je kanón umístěn.

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků