Hlavní obsah
 

Muž v Praze vážně zranil svou matku, pak se zabarikádoval v bytě

V pražských Modřanech ve středu odpoledne napadl osmatřicetiletý muž svou sedmašedesátiletou matku, kterou vážně zranil. Následně se před policisty zabarikádoval v bytě, který i přes výzvy vyjednavače odmítal opustit.

 
Muž v Praze vážně zranil svou matku, pak se zabarikádoval v bytě

Policejní zásahová jednotka se do bytu v Urbánkově ulici násilně dostala, útočníka s použitím zásahové výbušky, taseru a dalších donucovacích prostředků zpacifikovala a zadržela, informoval na webu mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Podle informací agentury aktu.cz zadržený muž své matce vypíchl oko.

„Muž se před policisty zabarikádoval v bytě, který odmítal opustit. Z toho důvodu se následně na místo dostavila pražská zásahová jednotka a vyjednavač. Ten se snažil muže přesvědčit, aby svůj úkryt dobrovolně opustil, avšak bezvýsledně. Proto policisté zásahové jednotky provedli do bytu násilný vstup a proti muži, který se stále odmítal vzdát, použili donucovací prostředky v podobě zásahové výbušky, taseru a dalších,” uvedl Hulan.

V Modřanech se muž zabarikádoval v bytě, policisté ho zadrželi

Foto: Jiří Forman, Aktu.cz

Muž skončil na policejní služebně, kriminalisté stále zjišťují okolnosti napadení. Zatím proto není zřejmé, jak bude jeho jednání kvalifikováno, dodal policejní mluvčí.

„Napadená sedmašedesátiletá žena byla při vědomí, se středně těžkými zraněními jsme ji převezli do Ústřední vojenské nemocnice,” řekla mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Mělo jít o narkomana propuštěného z léčebny

Podle aktu.cz zraněná žena často utíkala k sousedům, aby se před svým synem schovala. Agresor měl být nedávno propuštěn z léčení v psychiatrické léčebně v Bohnicích a má jít o závislého narkomana.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků