Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Muž se vyhýbal soudu, v Liberci ho dohnalo, že neměl na zastávce roušku

Devětadvacetiletému cizinci se v Liberci těžce nevyplatilo, že byl na autobusové zastávce bez roušky. Někdo ho totiž za to nahlásil na linku 158 a policisté si pro muže přijeli. Chtěli s ním vše vyřídit blokovou pokutou, jenže se ukázalo, že chybějící rouška nebude jediný jeho problém.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Muž se vyhýbal soudu, v Liberci ho dohnalo, že neměl na zastávce roušku

„Při podrobné lustraci hlídka zjistila, že je na něho okresním soudem vydán příkaz k zatčení pro předchozí trestnou činnost,“ popsal ve čtvrtek mluvčí policie Vojtěch Robovský.

Cizinec tedy putoval do cely, odtud druhý den k soudu, a ten mu udělil trest odnětí svobody s podmíněným odkladem a také mu zakázal řízení motorových vozidel.

Tím však celá anabáze neskončila. Mezitím totiž cizinecká policie zjistila, že cestovní pas, s nímž se muž v Česku prokazoval, je padělek. Potvrdilo to i odborné zkoumání.

Muž se hájil tím, že neměl ponětí, že jeho cestovní doklad je falzifikátem. Pas údajně zakoupil přes internet a smluvenou částku uhradil ve dvou splátkách.

„To, že se jako státní příslušník jedné z evropských zemí prokazoval dokladem úplně jiného státu, mu zvláštní nepřišlo,“ upozornil Vojtěch Robovský.

Soud muži nakonec tento týden uložil trest vyhoštění z Česka za padělání a pozměnění veřejné listiny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků