Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Muž nepomohl manželce. Tvrdil, že pomoc zavolá, až žena zemře

Až dva roky vězení hrozí 79letému muži za to, že v neděli 12. května nepomohl své o dva roky mladší manželce, která zkolabovala. Více než hodinu pak žena ležela v jednom z ostravských bytů bezvládně na zemi. Pomoc přivolala až příbuzná, která krátce před 16. hodinou přišla na návštěvu. Ženu přivolaní zdravotníci převezli do nemocnice, kde druhý den ráno zemřela.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Muž nepomohl manželce. Tvrdil, že pomoc zavolá, až žena zemře

„Muž se nechoval adekvátně situaci. Podle svědků vulgárně sděloval, že pomoc manželce zavolá až tehdy, když zemře,“ uvedla ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková a dodala, že muž odmítal 77leté manželce pomoci také v přítomnosti zdravotníků.

Nechtěl zajistit ani oděv, který by si žena oblékla pro převoz do nemocnice. „Musela ho hledat příbuzná, kterou muž napomínal, aby při otevírání dveří nábytku nepůsobila hluk,“ dodala mluvčí.

Na dotazy lékařky muž podle policistů odvětil, že jeho žena na zemi leží asi dvě hodiny. „Nicméně, proč zůstala tak dlouho bez pomoci, nedokázal vysvětlit,“ přiblížila Holčáková. Policisté případ prošetřují jako neposkytnutí pomoci, muži hrozí odnětí svobody až na dva roky.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků