Hlavní obsah
Muž spadl do jámy za domem. Foto: Policie ČR

Muž ležel několik dní v jámě na Domažlicku

Hasiči s policisty zachraňovali 57letého muže, který na Domažlicku spadl do jámy za domem a nemohl se dostat ven. Podle policie tam ležel několik dní. Muže sháněla telefonicky příbuzná, na místě pak také sousedé.

Muž spadl do jámy za domem. Foto: Policie ČR
Muž ležel několik dní v jámě na Domažlicku

Muže se podařilo najít minulý týden ve středu v obci Pocinovice, kde spadl do jámy za domem. Jeho sestra z Prahy ho marně sháněla čtyři dny telefonicky, oslovila proto svou známou, která byla sice rovněž příliš daleko, podařilo se jí ale zburcovat sousedy muže.

„Soused prohledal dům, který byl odemčený, doručovatelky prohledávaly okolí domu. V jámě u domu nalezly muže ležícího na zádech. Poté soused doběhl za doručovatelkami a všichni mu poskytovali první pomoc,” sdělila v pondělí mluvčí policie Dagmar Brožová.

Policisty přivolali dobrovolní hasiči, kteří jako první muže dostávali z jámy ven. „Na místě policisté zjistili, že muž nedopatřením podklouzl a upadl do jámy za domem. Ležel tam delší dobu, několik hodin, spíše dní,” uvedla mluvčí.

Jak dlouho byl muž uvězněný v jámě, není zatím zřejmé, nebyl se totiž sám schopen rozpomenout. „Byl podchlazený, dehydrovaný a zmatený,” upřesnila Brožová. Muž skončil v péči zdravotníků.

„Policisté poté dům uzamkli a se souhlasem sestry nalezeného muže klíče předali sousedům. Velké poděkování za záchranu člověka z jámy tak patří pocinovickým občanům, poštovním doručovatelkám a členům sboru dobrovolných hasičů,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků