Hlavní obsah
 

Muž, který čtyři hodiny znásilňoval dívku, skončil ve vazbě

Ostravský soud v úterý poslal do vazby 27letého útočníka, který v září podle policie brutálně znásilnil dívku nedaleko autobusové zastávky ve Slezské Ostravě. Podle mluvčího soudu Lukáše Delonga vedl k rozhodnutí fakt, že pachatel nemá trvalé bydliště a žije jako bezdomovec.

 
Muž, který čtyři hodiny znásilňoval dívku, skončil ve vazbě

"Jde o osobu, která nemá kontaktní adresu ani trvalé bydliště. Využívá například služeb Armády spásy. Navíc po spáchání činu z Ostravy odjel do Prahy," řekl mluvčí.

Policie muže dopadla v neděli v Praze. Ke znásilnění mladé ženy se přiznal. Do Ostravy dojížděl nahodile, příležitostně tam hledal obživu. Živil se například sběrem železného šrotu. Obviněný dosud nebyl trestaný.

Podle kriminalistů se se svou obětí v noci na 19. září v Ostravě u autobusové zastávky Hranečník potkal náhodou. Chvíli předtím dívka vystoupila z autobusu. Asi 400 metrů od zastávky ve Slívově ulici muž na dívku zezadu zaútočil a začal ji škrtit.

Speciální tým vyšetřovatelů

"Obrana dívky byla neúspěšná, agresivita pachatele značná. Při prvotním útoku dívce upadly tašky a mobilní telefon, který v době napadení držela v ruce. Následovaly verbální výhrůžky, bití, škrcení," popsala útok policejní mluvčí Gabriela Holčáková.

BEZ KOMENTÁŘE: Převoz zadrženého

Video: Policie ČR

Násilník svou oběť odtáhl do křoví. "Následně byla dívka brutálně znásilněna. Pachatel ve svém omezujícím jednání pokračoval zhruba čtyři hodiny," uvedla Holčáková.

Policisté po muži vyhlásili celostátní pátrání. S ohledem na brutalitu pachatele sestavili speciální desetičlenný tým Hranečník, který se věnoval pouze tomuto případu. Práci kriminalistům komplikovaly dvě skutečnosti. Útočník byl netrestaný a neměl žádný vztah k místu znásilnění.

Muž bez domova se pohyboval po různých místech Česka a vyhledával příležitostnou obživu. Policie zatím nezná přesný motiv. Objasnit by to měli znalci, kteří budou zkoumat duševní stav pachatele. Například budou zjišťovat, zda netrpí nějakou sexuální úchylkou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků