Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Muž bral chlapce na honitbu s cizí zbraní, policie ho vyšetřuje pro pytláctví

Jako v divočině si podle policie počínala dvojice - 28letý muž a nezletilý chlapec - na Svitavsku, kam vyrážela do mysliveckých honiteb na lov zvěře. Střílení ale nebylo podle kriminalistů legální, muž navíc s sebou bral zbraně, které nebyly jeho. Policie muže obvinila z pytláctví, chováním nezletilého se má zabývat soud.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Muž bral chlapce na honitbu s cizí zbraní, policie ho vyšetřuje pro pytláctví

Dvojice podle kriminalistů vyrazila do mysliveckého revíru u Moravské Třebové v nejméně pěti případech na přelomu roku.

Muž sice má zbrojní průkaz, ale dlouhé lovecké zbraně měl s sebou bez vědomí jejich majitele.

Věk nezletilého policie neupřesnila. „Ve střelbě na zvěř se měli střídat a tím neoprávněně ulovit koloucha siky japonského a srnu srnce obecného v hodnotě nejméně 37 tisíc korun,” informovala v pondělí o případu mluvčí policie Lenka Vilímková.

Oba se k výpadům do revíru přiznali. „Dospělého muže kriminalisté obvinili z pytláctví. Protiprávním jednáním nezletilého se bude zabývat soud,” uvedla mluvčí s tím, že obviněnému hrozí v případě soudu až dvouleté vězení.

Další podrobnosti k případu policie nesdělila, ani to, v jakém vztahu muž s chlapcem jsou, tedy zda se jednalo o příbuzné, nebo se znali například kvůli myslivosti. Policie rovněž neupřesnila, čí byly použité zbraně.

Vilímková zmínila, že členové mysliveckých spolků mohou zvát na střelbu i hosty, ale taková akce má přísné podmínky týkající se zejména správného mysliveckého chování a etiky.

„Poté jde o významnou událost v životě myslivce i pozvaného hosta a zejména prováděný lov je legální záležitostí. V opačném případě to může skončit i zahájením trestního stíhání, které nyní řeší kriminalisté na Svitavsku,” dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků