Hlavní obsah
 

Mohutný požár v noci zničil halu na pražském Bohdalci

Nejméně deset hasičských jednotek vyjelo zhruba hodinu po středeční půlnoci do průmyslového areálu v Praze na Bohdalci, kde začala hořet hala. Kvůli požáru vyhlásili hasiči II. stupeň požárního poplachu.

 
Mohutný požár v noci zničil halu na pražském Bohdalci

„Hala o rozměrech asi 60 krát 20 metrů byla po příjezdu prvních jednotek zachvácena plamenným hořením v plném rozsahu. Hasiči pracovali v dýchací technice pomocí 11 vodních proudů, dva proudy byly vedeny po žebříku a plošině. S ohledem na náročnost zásobování místa požáru vodou bylo asi 300 metrů od objektu zřízeno čerpací stanoviště z podzemního hydrantu,” uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

U požáru haly v Praze 10 zasahovalo deset jednotek hasičů

Foto: HZS hl. m. Prahy/Jan Kostík

Policisté uzavřeli okolí areálu páskami. Uzavřít museli také ulici Pod Vršovskou horou, kterou na místo zásahu přijížděly hasičské cisterny. Ostatní auta policisté odkláněli.

Hasiči na záchranu objektu před ohněm použili jedenáct vodních proudů.

Foto: HZS hl. m. Prahy/Jan Kostík

„Hasiči se mimo samotné hašení haly soustředili i na ochranu okolních objektů. Objekt se nachází v hlídaném oploceném areálu v blízkosti dalších průmyslových budov. Před halou, která slouží jako autodílna, byly zaparkovány dva nákladní automobily, které byly požárem zničeny. Sálavé teplo poškodilo plastové části dalších automobilů stojících v okolí haly,” doplnil Kavka.

Nákladní automobily, které byly zaparkovány před halou, požár kompletně zničil.

Foto: HZS hl. m. Prahy/Jan Kostík

„Jednotky pracovaly také se zařízením COBRA, pomocí kterého se dostaly pod střešní konstrukci vedlejšího objektu, který byl požárem částečně zasažen. S ohledem na rozsah požáru a počet zasahujících jednotek byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu,” upřesnil mluvčí.

Vzniklé škody rozsáhlého požáru zatím nebyly vyčísleny.

Foto: HZS hl. m. Prahy/Jan Kostík

Vyšetřování příčiny požáru se podle hasičů protáhne až do čtvrtečního odpoledne. Vyčíslena zatím nebyla ani vzniklá škoda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků