Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Mladík chtěl v Uhříněvsi zamávat kamarádům z lokomotivy, projel jím proud

Frajeřina se nevyplatila v noci na úterý 17letému mladíkovi, který chtěl kamarádům zamávat ze střechy lokomotivy na nádraží v pražské Uhříněvsi. Zasáhl ho proud a s těžkým zraněním byl převezen do nemocnice.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Mladík chtěl v Uhříněvsi zamávat kamarádům z lokomotivy, projel jím proud

Skupina čtyř 17letých mladíků se bavila popíjením piva v areálu nádraží, když se jeden z nich rozhodl, že vyleze na odstavenou lokomotivu. Ve chvíli, kdy zvedl ruku, ho zasáhl elektrický proud z vedení s napětím 3000 voltů. Mladík podle mluvčí záchranné služby Jiřiny Ernestové utrpěl zástavu oběhu.

„Strojvedoucí, který volal na linku 155, začal podle telefonických pokynů naší operátorky provádět laickou resuscitaci. Posádky po příjezdu navázaly odbornou pomocí a vitální funkce pacienta se podařilo obnovit,“ konstatovala Ernestová s tím, že mladík byl převezen do nemocnice na Vinohradech s podezřením na vážné vnitřní zranění.

„Mladíci se přiznali, že pili pivo, a proto jim byla provedena dechová zkouška. Přístroj ukázal 0,8, 0,9 a jedno promile alkoholu. U zraněného nemohla být zkouška provedena,“ řekl Novinkám mluvčí policie Jan Daněk. Doplnil, že všichni tři byli předáni rodičům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků