Hlavní obsah

Mladík bez řidičáku vezl ve favoritu bez sedadel sedm lidí

Třiadvacetiletý muž bez řidičského průkazu vezl ve čtvrtek na Broumovsku ve favoritu bez zadních sedadel další dva dospělé a pět dětí. Při silniční kontrole na pokyn policistů nereagoval a začal ujíždět. Zastavil až po dramatické několikakilometrové honičce. Nikomu se nic nestalo, informovala v pátek mluvčí náchodské policie.

Mladík bez řidičáku vezl ve favoritu bez sedadel sedm lidí

"Na úzkých silničkách muž ve vysoké rychlosti ohrožoval všechny okolo. Při předjíždění vozy před sebou téměř vytlačoval ze silnice a v obci ujížděl rychlostí přes 110 kilometrů v hodině," popsala mluvčí honičku.

Když muž zjistil, že policii s plně naloženým favoritem neujede, zastavil a dal se na útěk. Policisté jej po uběhnutí 300 metrů zadrželi.

Pohled do útrob auta prý policisty šokoval. "Vůz neměl žádné zadní sedačky. Sedm lidí bylo poskládáno na podlaze, kde se dá. Tři děti dokonce seděly v zavazadlovém prostoru," uvedla mluvčí. Policie následně zjistila, že muž auto používal od předchozího dne bez vědomí majitele.

Muže policie stíhá pro obecné ohrožení a neoprávněné užívání cizí věci. V případě odsouzení mu hrozí až osm let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků