Hlavní obsah

Mladá řidička utekla z auta na kolejích těsně před nárazem vlaku

Svoje auto musela odepsat v úterý ráno 20letá řidička na železničním přejezdu na Brněnsku, zachránila si však život. Její vůz skončil zaklíněný na kolejích, ani dalším řidičům se nepodařilo auto z kolejí včas dostat. Přijíždějící vlak vůz zdemoloval.

Mladá řidička utekla z auta na kolejích těsně před nárazem vlaku

Před půl sedmou najížděla ke kolejím mezi obcemi Silůvky a Moravské Bránice tak razantně, že na zasněžené vozovce její starší Fiat vyletěl z pravotočivé zatáčky a skončil zaklíněn přední částí vozidla v kolejišti.

Jak sdělil policejní mluvčí Bohumil Malášek, spolu s dalšími projíždějícími řidiči se snažili auto vyprostit, ale k tomu by potřebovali více času. Ten nezbýval, přijížděl osobní vlak.

Strojvůdce byl sice upozorněn a použil rychlobrzdu, nicméně nezabránil střetu, k němuž došlo ještě v poměrně vysoké rychlosti. Auto bylo zcela zničeno.

Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové nebyl ani ve vlaku nikdo zraněn. Na vlaku vznikla asi desetitisícová škoda, na autě padesátitisícová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků