Hlavní obsah
Auto vjelo přímo pod vlak Foto: HZS LK

Mini na Semilsku vjelo přímo pod vlak

K další nehodě na železnici došlo v pátek krátce před 16. hodinou na železničním přejezdu v osadě Borek pod Troskami, která je součástí obce Hrubá Skála na Semilsku. Na železničním přejezdu, který je bez světelné signalizace i závor, tam vjelo osobní auto Mini Cooper pod vlak.

Auto vjelo přímo pod vlak Foto: HZS LK
Mini na Semilsku vjelo přímo pod vlak

Řidič utrpěl jen lehké zranění. „Nevyžadovalo transport do nemocnice, takže jsme pacienta ponechali na místě,“ řekl mluvčí záchranné služby Michael Georgiev.

Při srážce nedošlo ani k velkým škodám. „Předběžně jsou vyčíslené na sto tisíc korun na vlaku a sto tisíc na autě,“ řekl Právu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podle něj drážní inspektoři ke srážce ani nevyjížděli a šetření na místě provede Správa železnic.

V případě přejezdu v Hrubé Skále - Borku nejde o první srážku vlaku a auta. Přejezd je zabezpečený pouze značkou Stůj dej přednost v jízdě, kterou řidiči na rovném a přímém úseku někdy přehlížejí. Před třemi lety tu obdobně řidička vozu Mitsubishi Pajero najela přímo do boku vlaku. I tehdy se srážka obešla bez zranění a sama řidička z místa ohlásila nehodu policistům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků